پمپ اسلاری

پمپ اسلاری

با معرفی پمپ اسلاری اروم پولادریزان آذربایجان در خدمت شما هستیم .پمپ‌های که در صنایع مختلف به کار می‌روند انواع بسیار گوناگونی دارند که یکی از آن‌ها پمپ اسلاری نامیده می‌شود.

بسته به نوع سیالی که قرار است پمپاژ شود و دیگر مواردی که به کاربرد مورد نظر مربوط می‌شوند، از پمپ‌های مختلفی در صنایع گوناگون استفاده می‌شود. آشنایی نسبی با انواع پمپ‌ها و انتخاب پمپ مناسب می‌تواند راندمان کار را بالا برده و از هزینه‌های اضافی جلوگیری نماید.

در این مطلب قرار است با پمپ اسلاری و ویژگی‌های مختلف آن آشنا شویم. مواردی از جمله مشخصات پمپ، کاربرد در صنعت، جنس بدنه و قطعات و … در ادامه بیان خواهند شد تا بتوانید با آگاهی کامل و البته با راهنمایی مشاوران فروش کاربلد، بهترین نوع پمپ را انتخاب و خرید نمایید.

پمپ اسلاری چیست؟

برای این که بدانیم پمپ اسلاری چیست، کافیست معنای واژه اسلاری را متوجه شویم. اسلاری به ترکیبی گفته می‌شود که حالت دوفازی داشته باشد، یعنی یک فاز مایع و یک فاز به شکل ذرات جامد که در یکدیگر به طور حل نشده باشند.

هر ترکیب اسلاری با توجه به میزان و شکل ذرات جامدی که در آن وجود دارد، دارای خواصی ویژه است. با این حال واضح است که اسلاری با مایعات همگنی که اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرند، تفاوت‌های بسیاری دارد و به همین دلیل برای پمپاژ این مواد از پمپ‌های مخصوص به نام پمپ اسلاری، استفاده می‌گردد.

اسلاری انواع گوناگون دارد:

 

ترکیب اسلاری اشباع

هنگامی که ذرات جامد درون اسلاری زبر و ساینده باشد، به آن ترکیب اسلاری اشباع گفته می‌شود. از اسلاری اشباع به دلیل خواص سایشی ویژه‌ای که دارد برای کاربردهای مخصوصی استفاده می‌شود. خوب است بدانید به این نوع اسلاری، اسلاری ناهمگن نیز گفته می‌شود.

ترکیب اسلاری غیراشباع

نوع دیگر اسلاری که برای پمپاژ آن از پمپ اسلاری استفاده می‌شود، اسلاری غیراشباع یا اشباع نشده است. در این ترکیب ذرات جامد نرم‌تر هستند و به همین دلیل اسلاری حالتی یکنواخت‌تر دارد. با این وجود کار با این نوع اسلاری نیز با سیالات معمولی متفاوت است، هر چند خواص سایشی چندانی ندارند.

پمپ اسلاری

آشنایی با پمپ‌های اسلاری و کاربرد پمپ

 

نوبت به معرفی کاربردهای مختلف این دسته از پمپ‌های صنعتی می‌رسد. در شرایط گوناگون و صنایع مختلف از پمپ‌های اسلاری جهت ترکیبات دارای ذرات جامد کمک گرفته می‌شود که رایج‌ترین آن‌ها عبارتست از:

مورد استفاده در فواره‌های آب
تغذیه دیگ بخار
مورد استفاده در صنایع کشاورزی برای بالا بردن میزان فشار آب
مورد استفاده در دستگاه‌های آب شیرین‌کن و تصفیه RO
آتش نشانی
صنایع دریایی
تولید کاغذ
مورد استفاده در سیستم‌های تهویه مطبوع و سیستم‌های حرارتی جهت انتقال آب
کارخانه‌های فرآوری و صنایع معدنی
صنایع تولید کودهای معدنی
معادن طلا، مس، سرب، روی و …
انتقال زغال سنگ
پروژه‌های نفت و گاز
و …

برتری پمپ اسلاری دوغاب پولادریزان

چرا انتخاب پمپ اسلاری دوغاب اروم پولادریزان مقرون به صرفه است؟

تکنولوژی برتر

دارای تکنولوژی پیشرفته مناسب معادن شن و ماسه و سایر معادن میباشد

استهلاک بسیار کم

پمپ اسلاری پولادریزان دارای استهلاک و خرابی بسیار کم میباشد

نحوه خرید پمپ اسلاری

 

جهت مشاوره و انتخاب و خرید بهترین پمپ اسلاری از تولیدات شرکت اروم پولادریزان اذربایجان با ما در ارتباط باشید